Ja es pot consultar el fons documental de la Penya a l’Arxiu Comarcal

El passat dijous 13 de juny es va realitzar l’acte protocol·lari de cessió dels fons documental de la Penya Blaugrana d’Igualada a l’Ajuntament d’Igualada. Aquesta documentació romandrà a l’Arxiu Comarcal de l’Anoia, a l’edifici de la plaça del rei número 15 d’Igualada.
Per tal de donar més solemnitat a l’acte, es va celebrar una conferència a càrrec de l’historiador igualadí i doctorand Víctor Garrido, qui de forma molt amena va fer-nos una exposició sobre el que va suposar la final de la Recopa de Basilea, del 1979, per al barcelonisme.
A partir d’aquest moment, tothom qui vulgui consultar documents o fotografies de la nostra entitat, ja ho pot fer a través de l’Arxiu Comarcal. 
Aquest fons, però, es pot anar alimentant de les aportacions personals que es vulguin anar fent per part de penyistes que disposin de material d’aquests 65 anys d’existència de la nostra entitat. 
Pel que fa a l’exposició de la sala d’actes de l’Arxiu Comarcal, es pot visitar fins el divendres dia 28 de juny.

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *