A semifinals de la Lliga de Socis 2011

L’equip de futbol de la Penya Blaugrana d’Igualada ha arribat a la semifinal de la Lliga de Socis 2011 que organitza el FCBarcelona. Després de les 10 jornades disputades en format de lliga, el nostre equip ha quedat amb quarta posició. El davanter de la PB d’Igualada Àlex Alonso, amb 17 gols, es troba a un gol del pitxitxi del campionat. Demà divendres es jugaran les semifinals, en format d’encreuament entre el primer classificat, el V8.Gimnàstic Solé, i el quart classificat, V9.Penya Blaugrana d’Igualada, i el segon i el tercer.
Els dos finalistes tindran el privilegi de jugar la final al Camp Nou, aquest diumenge dia 3 de juliol. No és de rebut comentar que la majoria d’equips que hi participen són equips consolidats que mantenen una certa regularitat en algun tipus de competició, i que el nostre equip s’ha format exclusivament per disputar aquesta competició, amb la dificultat que suposa que els jugadors agafin les complicitats necessàries per conjuntar un bon equip. Per tant, tan si s’arriba a la final com si no, la valoració ha de ser molt positiva i una bona experiència de cara a la competició del proper any.

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *